Dobre firmy kurierskie

Przesyłki ekspresowe w firmach kurierskich
Kiedyś wysyłano głównie małe paczuszki, a przewoźnik musiał przejechać niezbyt dużą odległość, zamykającą się zwykle na obszarze jednego państwa. W momencie, gdy informacja wędrowała za granicę, to było święto. Punktualność nie była najważniejsza. Nie twierdzę, że czas był dla ludzi nieistotny, po prostu technologia nie umożliwiała na szybsze dostarczanie. Następstwem tego był fakt, że z różnym nasileniem dochodziło do zdarzenia, gdzie informacja była dostarczana do adresata po wielu latach, całkowicie już nieaktualna, a czasami nawet tu nie było pewności ? korespondencja ginęła gdzieś na trasie.
Rosnące oczekiwania zgłaszane przez klientów motywowały spółki kurierskie do ciągłego progresu (zobacz na przykładzie: GSL). W momencie, kiedy firma nie korzystała z innowacyjnych technologii upraszczających nadanie wiadomości, przyspieszających dowóz i gwarantujących bezpieczeństwo przesyłki, to szybko kończyła swój żywot. Z wolna na coraz większą uwagę zaczęła zasługiwać wymiana wiadomości na nigdy dotąd niespotykane odległości, nierzadko oddzielone od siebie całymi sieciami rzek i strumieni. Jednocześnie klientom zaczęło zależeć na ubezpieczeniach. Spółki spedycyjne musiały zacząć patrzyć w przyszłość, nie wystarczyło być takim sobie, należało stać się najlepszym, a przynajmniej dobrym.
Z całą pewnością, że dzisiaj główny składnik decydujący o zwycięstwie w walce o klientów to prędkość. Przesyłki ekspresowe są oferowane przez każdą niemal firmę spedycyjną, dlatego rywalizacja jest spora. Przynajmniej mamy dowolność wyboru.

Dodaj komentarz